ВООЗ в Україні розширює тренінги із запобігання та реагування на сексуальну експлуатацію, наругу і домагання (PRSEAH) для партнерів ВООЗ у регіонах. Нещодавно команда ВООЗ відвідала Харків та Полтаву, де 64 співробітники лабораторії, лікарі та медичні працівники, які працюють на передовій, пройшли навчання щодо запобігання та реагування на сексуальну експлуатацію, наругу і домагання.
Плакати з інформацією про PRSEAH, куди можна повідомити про сексуальну експлуатацію, наругу і домагання, якщо у них виникнуть будь-які підозри чи занепокоєння, також були розповсюджені в усіх відвіданих закладах охорони здоров’я. Медичні працівники часто є першими, хто може ідентифікувати або отримати від пацієнта інформацію про будь-які форми сексуальних порушень.
Після повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну 24 лютого 2022 року, яке спричинило безпрецедентну гуманітарну кризу по всій країні, важливість PRSEAH значно зросла. Переміщення – як всередині країни, так і через міжнародні кордони – створило ризик для захисту, який посилив ризик сексуальної експлуатації та наруги, гендерного насильства, особливо для жінок і дітей, які потребують безпеки та захисту.
Надання допомоги найбільш уразливим верствам населення є частиною основного мандату ВООЗ. Співпрацюючи з партнерами у сфері охорони здоров’я у важкодоступних районах для запобігання, пом’якшення та реагування на сексуальну експлуатацію та наругу, ВООЗ посилює підзвітність перед партнерами та постраждалими громадами.
Запобігання сексуальним порушенням і реагування на них є основним обов’язком ВООЗ і вимагає від співробітників, менеджерів і керівників, а також організації в цілому працювати над єдиною метою – нульовою терпимістю.
Щоб дізнатися більше – стратегія ВООЗ із запобігання та реагування на сексуальні порушення: https://www.who.int/publications/i/item/9789240069039